Weihrauch HW 97 KT Black Line

Üldine jutt õhkrelvadest ja seonduvast
Vasta
linni
Tõsine huviline
Postitusi: 173
Liitunud: 16 Aug 2013, 23:25

Weihrauch HW 97 KT Black Line

Postitus Postitas linni »

Tere.
Kõigepealt tänud Deltale laiapõhjalise info eest nii siin kui mujal foorumites.

Otsisin endale koduaias plõksimisesks uut püssi, sattusin pooljuhuslikult FT teemale ja tundub, et näpp on antud.
Olen paika pannud listi kodumaises vastava ala veebipoes, sellega seoses on ka meri küsimusi. Aga alustaks jupikaupa.
Relvaks tuleb Weihrauch HW 97 KT Black Line (plastikkorpusega, pöidlaavaga). Kuna tehasest väljub püss 23 J seadsituses, siis tuleb ilmselt kohe upgreidimise teed minna ja 16 J V Mach kit külge aretada, et tagada püssi võistluskõlbulikkus.
Miks KT? Tundub anatoomilisem ja käepärasem olema. Meenutab aastakümneid tagasi minu käsutuses olnud DDR küljeltlaetavat dioptritega sportrelva, mida kasutasin harrastajana.
Küsimus tekib lisavarustuse monteerimises - kui tekib vajadus kasvõi käetoe järele, siis puitu on seda installida ilmselt lihtsam, kui plastikusse? Samas on KT pöögist mudel 114 eurot kallim. Kuigi sisaldab reguleeritavat õlatuge. Eelarve tuleb niigi neljakohaline, ei tahaks väga jämedaks teda ka venitada. Üleüldse, puit vs plastik? Maitseasi või on ka mõni praktiline eelis?
Iga nõu on teretulnud.
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1553
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Weihrauch HW 97 KT Black Line

Postitus Postitas Delta »

Kui on soov natukene eelarvet ohjata, siis UK-s müüakse seda püssi 16J versioonis. Ehk on võimalik kohe selline tellida? Kuigi ma ei välista, et eraldi brittide versiooni polegi ja vedrusid lõigatakse lühemaks kusagil kohapeal.

V-Mach on muidugi mugav ja järeleproovitud lahendus. Jällegi eelarvele mõeldes oleks alternatiiviks kodutuuning. Lõikad vedru ise lühemaks (selle, mitu keeret umbkaudu millise võimsuse annab, leiab vast netist), ühtlasi käid püssi üle (puhastad, poleerid, määrid ja lisad vedrujuhiku). Esialgu saad sisseelamiseks võistelda ka vabaklassis, kus võimsuspiirang on 27J. Ainuke miinus, et meil pead seal eellaetavatega koos madistama ning MM-le vabaklassi kaudu ei pääse.

Mis kaba materjali puutub, siis siin ma head nõu anda ei oska. Foorumeid lugedes on silma jäänud, et enamiku jaoks taandub asi esteetikale. Samas need, kes õhukatega välitingimustes rohkem toimetavad, on kiitnud plastiku kriimu-, ilmastiku- ja temperatuurikindlust. Puit mingil määral ikka mängib, plastikuga on muret vähem.

Konkreetse mudeli osas on mõni testija kurtnud, et plastkabaga 97k-ga ei saavat nad nii häid tulemusi kui puitkabaga versiooniga. Kaal on tehaseandmete järgi mõlemal sarnane, seega suuremat massi ei saa siin puidu eelisena plastiku ees välja tuua. Muidugi, pühendunud FT huvilised hangivad/ meisterdavad varem või hiljem nagunii eraldi kaba :mrgreen:
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
linni
Tõsine huviline
Postitusi: 173
Liitunud: 16 Aug 2013, 23:25

Re: Weihrauch HW 97 KT Black Line

Postitus Postitas linni »

Ütleme nii, et eelarve on kontrolli all, aga ei ole probleemiks omaette. Kui kulutus on põhjendatud, siis tuleb ta ära teha.
V Machist ma vist ikka ei loobu. Kasutajad kiidavad sujuvat käitumist, ka on kasutatud materjalid tiba paremast klassist, kui stock.

Vabaklassi jätaks vahele - optika reguleerimine on tükk tööd ning inimlikust laiskusest ei viitsiks seda kaks korda teha.

Enne kui tellimiseks läheb, mida arvata sellisest komplektist:
Nikko Stirling Target Master 10-50x60 IR MilDot
Kinnitub reguleeritavatele jalgadele Sportsmatch ATP61
Jalale omakorda lood Sportsmatch SP2

Pluss nipet - näpet: korralik õlarihmaga kott (on vist mugavam kui kohver?), suudmekiiruse mõõtja, midagi veel?

Kui palju on pimedas laskmist? Kas taktikaline lamp on vajalik? Lamp iseenesest on olemas, tuleks juurde osta kinnitused.

Lisavarustusest. Kindlalt ei tea, aga tundub, et esimene asi, mille järele puudust tunda, on käetugi. Netis ei ole mudelikohast leidnud, aga milliseid netipoode kasutada vastava staffi ostmiseks?

Jahah, põhiline küsimus: kust saab istumise alla (liiva)riisikotti? Netist osta on vist lootusetu? Soomlased küll soovitavad ise teha ja täita polüpropüleengraanulitega, aga mugavam oleks soetada valmistoode.
linni
Tõsine huviline
Postitusi: 173
Liitunud: 16 Aug 2013, 23:25

Re: Weihrauch HW 97 KT Black Line

Postitus Postitas linni »

Tekkis veel üks küsimus. FT reeglid sätestavad, et kaitseprillide kandmine laskmise ajal on kohustuslik. Ometi ei näe ma galeriisid vaadates, et keegi sellest kinni peaks?
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1553
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Weihrauch HW 97 KT Black Line

Postitus Postitas Delta »

Nikko kvaliteet oli vahepeal kõikuv ehk asi taandus loteriiks, kas said parema või kehvema eksemplari. Laias laastus peetakse seda optikat vist tugevaks keskmiseks. Kott võiks tõesti olla selline korralikum, mitte kõige odavam näts, mis ise püstigi ei seisa ega hoia vormi. Lisataskud moona jm kama jaoks on samuti abiks. Suudmekiiruse mõõtjaks kõlbab tavaline combro, kui just pole plaanis vibusid, püstoleid ja teisi relvi testima hakata.

FT raames pimedas minu teada ei lasta, seega püssilamp standarvarustuse hulka ei kuulu. Küll on peetud niisama fun korras öölaskmise võistlusi. Igasugu tugede osas ma HW97k-le spetsiaalselt mõeldud kitte kohanud ei ole. Enamasti aretatakse sinna ise midagi külge või tellitakse uus kaba. Nt kasutaja ints tutvustas oma kätetööd siin: viewtopic.php?p=1196#p1196" onclick="window.open(this.href);return false;

Istumiskotte ma Eestis müügil ei ole näinud. Brittide juurest saab neid tellida küll. Märksõnaks on bean bag. Nt:
http://www.airgunbuyer.com/details.asp? ... oduct=2040" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.airrifleshop.co.uk/Accessories/Seats.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Eesti võistlustel olen näinud ka säästulahendust, kus tavaline võimlemismatt oli lõigatud juppideks ja need teibiga kokku tõmmatud. Ei mingit silmailu, aga asja ajas ära. 8-)
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
linni
Tõsine huviline
Postitusi: 173
Liitunud: 16 Aug 2013, 23:25

Re: Weihrauch HW 97 KT Black Line

Postitus Postitas linni »

Tänud linkide eest.
Intsul on asi ilusti välja kukkunud. Ega endalgi käed vale koha pealt välja kasva, nii et käetoe teema päevakorrast maha.
Aga prilliteema?
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1553
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Weihrauch HW 97 KT Black Line

Postitus Postitas Delta »

Prillidega seonduvat ma kommenteerida ei oska. Ei käi võistlemas ega ole ammu ka vaatama sattnud. Samas mingid prillid võiksid olemas olla. Ise ostsin kaitseprillid ehituspoest. Seal neid suht laias valikus...
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
linni
Tõsine huviline
Postitusi: 173
Liitunud: 16 Aug 2013, 23:25

Re: Weihrauch HW 97 KT Black Line

Postitus Postitas linni »

Vaadates kasutaja Intsu pilte, kaldub kaalukauss siiski puitlaadiga püssi poole. Seda on ilmselt lihtsam modida, kui selline vajadus peaks tekkima.
Aga sirvisin veidi netis pilte ja tundub, et Ints on vahepeal püssilaadi customi vastu vahetanud. Huvitav, kust sellised välja võetakse? Mitte et ma hakkaks kohe raha luhvtitama, aga lihtsalt huvitav teada.
Kidrasid on Eestis valmistatud isegi sügaval nõukaajal, kas püssilaade tõesti keegi ei tooda? Turg ahtake?
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1553
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Weihrauch HW 97 KT Black Line

Postitus Postitas Delta »

Noh, ma kardan, et see tehasekaba modimine on suht tänamatu tegevus. Kui siis vaid selles võtmes, et nõnda saad paremini teada, milliseid nüansse ühelt FT kabalt ootad. Korra lappasin ka FT galeriid, seal hakkas silma ka üks plastkabaga 97k, millele eesmine tugi külge oli aretatud, seega ilmselt ülemäära raske ei ole.

Ilmselt on kõige mõistlikum mõnele võistlusele kohale minna ja vaadata-katsuda sealset varustust. Kohapealseid kabameistreid leiab vast jäägrifoorumi vahendusel, iseasi, palju neil FT-kaadega kogemusi on ja mis see hinnavahe mujalt tellimisega tuleb. Siinsetest on kasutaja on vikerlane kaba ise valmis teinud, küll tava- mitte võistlusversiooni viewtopic.php?f=3&t=144" onclick="window.open(this.href);return false;

See nv on neil võistlused, vb ints kommenteerib ise kui naaseb 8-)
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
linni
Tõsine huviline
Postitusi: 173
Liitunud: 16 Aug 2013, 23:25

Re: Weihrauch HW 97 KT Black Line

Postitus Postitas linni »

Jah, pole kerge see elu. Kui jämedalt kalkullid paika panna, siis ilmselt tuleb soodsam osta tavaline stock relv ja sinna custom laad. Ühtegi puidutööga tegelevat tuttavat ei ole, seega kõik modimised läheksid mingi kopika maksma. Päris stock relvaga vist võistlema ei lähe, käetoest jääb kindlasti vajaka ja ilmselt ka põsetoest.
Eks näis. FT pood lubas välja uurida, kas tehasest annab kohe 16 J variant telida. Siis tellimus sisse ja ootama.
Vasta