Eesti kaubandus

Viited blogidele, infomaterjalidele, kaubandusele jms
Vasta
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1552
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Eesti kaubandus

Postitus Postitas Delta »

Loetelu kohalikest (veebi)poodidest, kust võib leida õhkrelvi ja seonduvat. Kauplustele, millega on mul isiklik kogemus olen lisanud ka lühikese kommentaari. Ehk on abiks...

***

Field Target
Hetkel ilmselt parim koht õhkrelvade soetamiseks. Mõistlikud hinnad ja korralik valik. Olemas kontor, kust müüdavamat kraami (nt kuulid) saab osta kohapealt. Lehelt leiab ka soodusnurga, kus kampaania korras pakutakse mõnda toodet parema hinnaga. Tõsi, pakkumised vahetuvad seal küllaltki harva. Esindatud kaubamärgid: Air Arms, Weihrauch, FX, Daystate jpt.

Jahipaun
Veel mõnda aega tagasi oli tegu ühe uhkeima (õhk)relvi pakkuva veebipoega Eestis, kuid tundub, et tänaseks on hoog raugenud ja areng seiskunud. Jahipaunast leiab suurima valiku Umarexi korporatsiooni toodangut (Diana, RWS, Hämmerli, Walther, jt) , sekka kaupa ka Baikalilt ja CZ-lt. Hinnatase on üle keskmise kallis, kuid passida tasub hooajalisi 20% sooduskampaaniaid õhkrelvadele. Lisaks veebipoele on Jahipaunal kaupluseid üle Eesti. Rääkides nüüd enda kogemusest pealinnas, võib öelda, et ehkki müüjate teadlikkus õhkrelvade alal on kõvasti paranenud, tasub eelnevalt siiski kodutöö endal ära teha.

Schotter/ Küti äri
Küti Äri on Gamo edasimüüja. Veebileht annab pakutavast ülevaate ja vähemalt selles poes, kus mina käinud olen, on müüjad olnud meeldivad ja vastutulelikud. Küsimise peale on alati tehtud ka väike allahindlus. Märkusena olgu lisatud, et lisaks Küti Ärile leiab Gamo toodangut vähesel määral ka Tallinna Kaubamajast.

Citysec
Crosmani maaletooja Eestis. Veebileht olemas, kuid tootevalikut või hinnainfot sealt ei leia. Muu suhtlusega on olemas nii positiivseid kui ka negatiivseid kogemusi, nii et koondhinnang jääb neutraalseks. Kohapealne valik on kõikuv, seega tasub enne külastust uurida, mida parasjagu pakutakse.

Relvad.ee
Kuigi keskendunud pigem airsoftile ja muule trini-tränile, siis leiab sealt ka õhkrelvadele pühendatud jaotuse. Valikus mõned Crosmani tooted ja noname co2 püstolid. Küll on nt co2 kapslid seal mõistlikuma hinnaga, kui nii mõneski jahipoes.

Jagdhof (endine Deerhunter)
Veebileht taas õhkrelvade osas olematu. Minu tungiv soovitus oleks enne sellest poest ostmist võrrelda hindasid teiste kauplustega. Näiteks mind huvitavate toodete osas olen leidnud konkurentidest 2x kallimaid hindu... :shock:

***

Järgnevate kauplustega isiklik kogemus puudub:

Baltic Hunter - Pakutakse Hatsani ja Baikali toodangut

Binoklipood - Crosman ja "hiinakad"

Trapper OÜ - Baikal ja Norica

Jahimees.ee - Gamo

Artemis - Norica
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1552
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Eesti kaubandus

Postitus Postitas Delta »

Field Target on poe tarvis avanud eraldi veebilehe... Asi peaks ametlikult töösse saama uuest aastast.

Matkatarbed - Hatasani tooted (vedrukad, PCP).
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1552
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Eesti kaubandus

Postitus Postitas Delta »

Motonet pakub muu mudru seas ka Gamo toodangut. Kaubavalik oli suht ajakohane, aga hinnad väga sõbralikud ei olnud.

Sai külastatud ka uut ja väidetavalt suurimat Jahipauna kauplust Tallinnas Sikupilli keskuses. Peab ütlema, et tegelik valik kohapeal oli palju suurem, kui see, mis veebist näha on: nt olid väljas CZ200 Hunter, Benjamin Marauder, Mauser Kar98k koopia (diana 460 baasil) jms. Kusjuures see Mauser nägi paari meetri kauguselt vaadatuna suht ehe välja :shock: Hind oli paraku küll suht "jahipaunalik".
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1552
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Eesti kaubandus

Postitus Postitas Delta »

Nädalavahetusel sai Handymannist läbi astutud. Seal oli kohapeal üsna esinduslik valik odavama otsa õhukaid, sh co2 lahendusi. Peamiselt Crosmani, Umarexi ja huvitaval kombel ka Baikali toodangut, mida mujalt naljalt enam ei leia.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1552
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Eesti kaubandus

Postitus Postitas Delta »

Sai käidud täna Rocca Jahipaunas lapsele vibu ostmas, no krt, sellist teenindust pole ammu näinud. Midagi küsisid, siis vastuste kasutegur ol täpselt null. Müüja ülesanne peaks olema müüa ja kaupa tutvustada, mitte üritada klienti oma suhtumisega ostust loobuma panna.

Kui oleks saanud, oleks otsa ringi keeranud, aga paraku oli tegemist ainuksese kohaga, kus soovitud kaup kohal oli ja kaugemale minekuks/ tellimiseks aega lihtsalt nappis. Igatahes rohkem ma sealt osta ei kavatse :down
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1552
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Eesti kaubandus

Postitus Postitas Delta »

Vaatasin, et Järve Keskuse kalatarvete poodi Tallinnas on ka õhukad ilmunud. Valik CO2 isendeid tundmatult firmalt, suured õhukad Gamolt ja Crosmanilt. Isegi üks Gamo PCP oli letis...
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Vasta