Tarkvara laskude grupi tiheduse hindmaiseks (On Target)

Üldine jutt õhkrelvadest ja seonduvast
Vasta
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1549
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Tarkvara laskude grupi tiheduse hindmaiseks (On Target)

Postitus Postitas Delta »

Aeg ajalt leiab netist ka õhkrelvahuvilistele kasulikke abivahendeid. Seekord on tegu laskmisel grupi tihedust mõõta aitava tarkvaraga On Target. Idee on taas lihtne: annad ette märklehe pildi, sisestad üldandmed (kaliiber, kaugus jms), märgid ära kuuliaugud ja programm arvutab ise CTC keskmise ning vajadusel teisigi parameetreid.

Pilt

Center to center on laskude grupi tiheduse hindamise meetod, kus tulemus esitatakse äärmiste tabamuste keskpunktide vaheline kaugusena. Selle eeliseks servast-servani vahemiku mõõtmise ees on see, et CTC puhul saab võrrelda omavahel erinevaid kaliibreid, samuti ei sõltu grupi laius sellest, kas kasutatakse tömbi otsaga diaboole (jätavad märklehte kena ümmarguse augu) või siis nt kumera otsaga kuule (jätavad märklehte väiksema augu).

Kes soovib see proovib, link tootja kodulehele on siin. Sellel lehel on ka pisikene flash-õpetus, kuidas programmi kasutada.

NB! On Target vanem versioon on tasuta kasutatav, uuema eest küsitakse küll raha, kuid saadaval on ka 15 päevane tasuta prooviversioon.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Vasta