Miks HW 97, mitte aga HW 57?

Üldine jutt õhkrelvadest ja seonduvast
Vasta
KirpTasa
Värske huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 29 Jaan 2015, 17:55

Miks HW 97, mitte aga HW 57?

Postitus Postitas KirpTasa »

Foorumi teemasid lugedes -suur tänu Deltale selle foorumi eest-on torganud silma, et Weihrauchi püssidest on valitud ikka HW 97 K või KT ja asutud kohe ümber seadistama, asendades kaba uuega ning võimsuse alla viimiseks pandud uus "sisikond" - Vmach tuning Kit või muu taoline. Samas on HW 57 juba algselt väiksema võimsusega, suudmeenergia 17J, tegelikkuses aga võibolla pisut väiksemgi, nii et vedru vahetada poleks vast vajagi. Kaba põsetugi pole HW 57-l piisavalt kõrge optilise sihikuga laskmiseks, kuid kui kaba niikuinii välja vahetatakse, siis pole see ju probleem. Päästik on 57-l samuti Rekord tüüpi võistluspäästik nagu 97-l. Kuuli rauda seadmine ja vinnastamine enamvähem ühtemoodi. Hinnavahe aga ca 120 eurot. Nii et miks on eelistatud HW 97-t? Mul on mõningad oletused, kuid heameelega tahaks teada saada asjatundjate arvamusi.
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1553
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Miks HW 97, mitte aga HW 57?

Postitus Postitas Delta »

Ausalt öeldes hea küsimus.

Ise ma FT laskja ei ole ega oska nende valikuid kommenteerida, aga julgeks pakkuda kahte asja:

- HW57 on kergem (ka ilma kabata, sisu peaks olema sama mis HW50-l), raskem püss nagu HW 97 on laskmisel stabiilsem. Võimalik, et mängivad ka kolvikäigu pikkus, õhupordi diameeter jms, aga selles vallas ma eriti kaasa rääkida ei oska.

- HW57 laadimismehhanism kui selline. Ühelt poolt kipuvad FT laskurid kasutama pikki optikaid ja HW57 väljakargav laadimisava võib jääda sellele ette. Teiseks kui HW77/97-l saad kuuli asetada otse rauda, siis HW57-l on üks lüli juures. Piisab väikesest nihkest laadimispesa-raua vahel ja kuul võib lasu ajal saada viga ning püssi kui sellise täpsus kannatab. Praktikas on seda viga kasutajatel ka esinenud.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
linni
Tõsine huviline
Postitusi: 173
Liitunud: 16 Aug 2013, 23:25

Re: Miks HW 97, mitte aga HW 57?

Postitus Postitas linni »

Mitte et ma spetsialist oleks, aga kiirülevaade:
- HW 97 on spetsiaalselt optika jaoks loodud relv. Puuduvad kirbud - sihikud. Püssikott püsib tervena.
- Vedru vahetatakse välja sellepärast, et võimsus jääks alla ettenähtud 16,3 J piiri. Mis on poolegrammise kuuliga umbes 250 m/s kiirust. Inglased ütlevad, et optimaalne kiirus on 230 - 240 m/s vahel. Üle 300 m/s kiirused muudavad relva ebatäpseks, kuul läheb laperdama. Antud võimsuse võib saavutada ka originaalvedru lühemaks tehes. V Mach tuuningkomlekt annab lisaks lühemale vedrule ka lühema ja kergema kolvi, parema manseti, plastpukside peal liikuva kompressioonikambri, vedruleevendi kompressioonikambrisse. Ei tohi unustada, et kuul lahkub rauast alles pärast seda, kui kolb on vedru jõul vastu kompressioonikambri esiseina kõmatanud. Mida vähem mehaanilisi mõjusid, seda täpsem.
Muide, ka Rekord päästik vahetatakse 100 grammise V Machi vastu. Vähem äratõmbamisi.
- Kaba. No tehasekabaga on väga raske täpselt lasta. Reguleeritavus on sisuliselt null. Hamster, põsetugi, eelkõige aga käeasend päästmisel. Ning muidugi kaal. Täpne ja stabiilne vedrupüss kaalub umbes 8 kg.
- Laadimine. 97-l laed kuuli otse rauda, 57-l adapterisse. Mugav: jah, usaldusväärne: ei.
- 97 omab summutit. Otseselt täpsusele ei mõju, küll aga närvikavale.

Täpsustan, et suur osa eelkirjutatust kehtib võistlusrelva kohta. Vabaajapüss olgu milline tahes, peaasi, et endale meeldib.
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1553
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Miks HW 97, mitte aga HW 57?

Postitus Postitas Delta »

Tegelikult on see hea tähelepanek, et kõik sõltub sellest, kas ostad püssi oma lõbuks või võistlemiseks.

Ma vaikimisi eeldasin oma vastuses, et jutt on võistlemisest, kuna oma lõbuks ostes ulatuslikke modifitseerimisi üldjuhul ette ei võeta.

Eks kõiks sõltub muidugi enda eelistustest. Ise valisin omal ajal HW97K seetõttu, et seda peeti toona parimaks ja lihtsam oli osta kohe korralik asi, kui mingi vahepealne variant, et siis hiljem kahetseda ja kokkuvõttes rohkem kulutada. Ja mu püss on tänagi täpselt selline nagu ta tehasest tuli. Kuna ma ei võistle (16J on FT reeglitest tulenev piirang rahvusvahelistel võistlustel), siis pole lahjemaks tegemisel erilist mõtet, midagi sellest HW97-e puhul võita ei ole. Ning kui tuuningjuppe vaja, siis neid leiab ka täisvõimsusega mudelitele.

Kui tahaksin täna oma lõbuks laskmiseks keskmise võimsusega püssi, siis ilmselt valiksin HW50. Tegeliklt ongi minu nägemuses valikud HW puhul järgmised: lahjadest HW30, keskmistest HW50, võimsatest HW95/98 või siis HW97 kui on fiksraua soov. HW57 on natukene liiga "kahtlane" oma laadimispordiga, et ma seda kinnisilmi soovitada julgeks. 8-)
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Vasta