Soovin soetada hea õhupüssi.

Üldine jutt õhkrelvadest ja seonduvast
Vasta
Kert
Värske huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 07 Veebr 2015, 22:01

Soovin soetada hea õhupüssi.

Postitus Postitas Kert »

Soovin soetada endale head õhupüssi aga valik on väga suur ja ei oska õiget valikut teha.
Hetkel on siiski jäänud silma kaks Hatsan PCP BT65 ja FX Typhoon.Kuigi Hatsanil on paberil paremad näidud ei ole mul kogemusi kummagi laskmisega.Soovin osta hästi täpset ja võimast püssi nii et olen avatud ka soovitustele.Hind peaks jääma ka nende püsside hinnaklassi.
Kert.
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Soovin soetada hea õhupüssi.

Postitus Postitas Delta »

Kert kirjutas:Soovin osta hästi täpset ja võimast püssi.
Pole just palju eelinfot, mille alusel soovitusi anda.

Võimsusest nii palju, et 4,5 mm kaliiber seab omad piirangud, seega ei maksa neid suudmekiiruse numbreid väga taga ajada. Rusikareegel on, et parima täpsuse saad, kui kuuli suudmekiirus jääb alla helikiiruse. Kui suudmekiirus on helikiiruse lähedal või üle, tuleks see alla saada, kas siis püssi näppides või raskemaid kuule kasutades. Reaalselt räägime laskeulatusest kuni 50m.

Sells võtmes jätaksin BT65 kõrvale ja vaataks pigem AT44 poole, mida on võimalik saada sarnaste kellade viledega, aga odavamalt. AT44 on ka kergem. Hatsani toodangu puhul peaks hind ja kvaliteet paigas olema ning kui suudad leida õige suudmekiiruse-kuuli kombinatsiooni, siis üljuhul on ka täpsus korralik. Tehaseseades on mõlemad liiga võimsad (BT65 rohkem, AT44 natuke vähem), mis tähendab, et parima tulemuse saamiseks pead mõlemaga pisut vaeva nägema. Päästik võiks Hatsanitel pisut parem olla.

FX Typhoon on suhteliselt vana mudel ja ajakohast tagasisidet eriti enam ei leia. Seda seetõttu, et aeg on edasi läinud ja selles hinnaklassis on valik oluliselt suurem kui varem ning naljalt keegi enam elementaarmudeleid, millel isegi manomeetrit pole, ostma ei kipu. Kui uskuda veebilehte, siis rauda on uuendatud (LW asmele FX enda raud). Päästik oli vanasti keskmiste hulgas, uuemad versioonid on paremad, aga kas neid ka Typhoonile paigaldatakse, ei tea. FX toodang on üldiselt korralik, aga tegemist on kõige lihtsama mudeliga, mis võib mingi hetk häirima hakata. Uurida tasub ka reaalset saadavust.

Selles hinnaklassis on veel AA S200 ja S400, mõlemad head valikud, aga mitte nii võimsad. Natuke kallim on Cometa Lynx, eriti kui võtta manteltoruga isend (baasmudelit ei kannata vaadata). Samas pead summuti ilmselt ka Hatsanile/ Fx-le juurde ostma, vaikimisi on teised üsna lärmakad. Juhul kui otsustad täitmisel käsipumba kasuks, siis üks nüanss on ka ühe laadimisega saadavate laskude arv. Nt Cometa on suurema suruõhuballooniga, st kui püss täis, saad sellega enne järgmist täitmist kauem lasta.

Ehk siis selles hinnaklassis on hinna-kvalteedi poolest raske mööda vaadata AT44-st. Või kui vaatad üle reaalsed distantsid, millelt laskma hakakd, siis võibolla piisab ka vedrukast. Jääb ära see suruõhuga möllamine 8-)
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kert
Värske huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 07 Veebr 2015, 22:01

Re: Soovin soetada hea õhupüssi.

Postitus Postitas Kert »

Aitäh info eest.
Vaatasin videosid ja s400 oli väga täpne püss aga kahjuks ainult üksiklasuline.
Vabandan en antsin enda soovide kohta liiga vähe infot.
Soovin mitmelasulist ja mitte vedru vinnastatavat kuna see teeb liiga palju heli ennem kui olen jõudnud tulistada.Püss siiski jahi jaoks millele kavatsen hiljem kõik lisad juurde muretseda nagu summut jne.Vedrupüss oli mul mittu aastat öösel pimedas oli tüütu peale igat lasku laadida.Kahju et pean võimsuse vahetama täpsuse vastu.
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Soovin soetada hea õhupüssi.

Postitus Postitas Delta »

Märgin ära, et Eestis on Jahiseaduse mõistes küttimine õhupüssiga keelatud. Seda sõltumata kaliibrist ja relvaloast.

Seega õhukatest rääkimine on OK, õhukaga jahipidamine ei ole aga teretulnud teema.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Vasta