Soovitage õhupüssi.

Üldine jutt õhkrelvadest ja seonduvast
mustdeemon
Värske huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 17 Okt 2014, 23:25

Re: Soovitage õhupüssi.

Postitus Postitas mustdeemon »

Valik langeb ilmselt millalgi Weihrauch toodangule aga täpselt ei tea veel millisele...
Hetkel kaalun kolme mudeli vahel.
Delta soovitas muidugi Weihrauch HW95. Iseenesest pole mitte paha valik :)
Aga kolm mudelit mis silmapiiril jõlguvad on HW 80, HW 95, HW 98. Viimane on muidugi tunduvalt kallim aga samas ka võibolla parem ja ilusam :)

Kohe homme ma ka nüüd ostma ei jookse see jääb ilmselt kevade peale .
Jõuab ka vaikselt raha korjata...

Aga kas te PCP õhupüsside kohta ka midagi mulle räägite ?
Ise ei tea nendest mitte midagi.
PCP õhupüss on mulle 3 - 4 päeva vana avastus sest ma polnud varem sellest midagi kuulnud :D
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1553
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Soovitage õhupüssi.

Postitus Postitas Delta »

HW95 ja HW98 on tegelikult üks ja sama püss, lihtsalt HW98-l ei ole lahtiseid sihikuid (pead igal juhul kasutama optikat), aga see eest on sportlikum kaba. Mõni on hädas ka sellega, et manteltoru tõttu on HW98 raskuskese liiga ees, aga teisi jällegi see häiri. HW80 on sellest kambast kõige raskem. HW95+NS 3-9x42 optika on ainuke kombinatsioon, mis ka eelarvesse mahub 8-)

PCP ehk eellaetavad on õhkrlevad, kus vunk saadakse püssi küljes olevast suruõhusilindrist. Rõhk on seal enamasti küllaltki suur, 200-250 baari, mistõttu sõltuvalt silindri suurusest ja seatud võimsusest võid saada 20-100+ lasku ühe laadimisega. PCP plussiks on see, et püss laskmisel sisuliselt ei liigu, mistõttu on täpselt laksmine lihtne. Suruõhk ei ole ka temperatuuritundlik, seega saad lasta nii suvel kui talvel (erinevalt co2 lahendustest). Miinuseks on see, et suruõhk ei kasva puu otsas ning tanklast seda ka ei saa. Lahenduseks on kodune kõrgsurvekompressor (väga kallis), käsipump (jõudu tööle) või siis eraldi suurem suruõhuballoon, millest saad püssi küljes olevat silindrit täita ning ballooni ennast täidad mujal. Vastavad kompressorid on olemas päästjatel ja sukeldujatel ning vanasti sai väikse raha eest neid ka seal täita.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Ints
Guru
Postitusi: 234
Liitunud: 01 Aug 2011, 15:17

Re: Soovitage õhupüssi.

Postitus Postitas Ints »

kui max 430€ on kmpl hind, siis Hw98 on ise sealmaal+ optika ~100€. Ise ostaks 97K+optika ;), või siis 77 ja optika kunagi hiljem juurde. Ma muidugi ei tea palju seal Megastaris alet annab kaubelda. Lisaks ka kuldsed sõnad- kui oleks nii tark kui ämm tagantjärgi, siis ostaks esimeseks püssiks kohe PCP :D aga see ei oleks Hatsan. Paraku see projekt ei mahu isegi 800€ sisse ära :(
Mäkasin ka seda:
Hetkel pole veel plaanis võistlustele minna aga kes teab mis tulevik toob
korraliku õhuka järelturg ja huvi nende vastu on paraku suht olematu meil. Seega selle lause põhjal võtaks küll kohe võistlusvõimeka püssi- lõpphind endale tuleb odavam, eriti kui ostuplaan pigem kevadesse planeeritud. Jõuad veel mõelda-otsida ja endale sobiva valiku teha.
Peamine, et naabrist parem- see vaene mehike peab sööma hallitanud juustu, sõitma katuseta autoga, jooma vana veini ja elama ülemöödunud sajandil ehitatud majas.
mustdeemon
Värske huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 17 Okt 2014, 23:25

Re: Soovitage õhupüssi.

Postitus Postitas mustdeemon »

Igatahes suured tänud teile info eest :)
Ma hoian ikka siin vaikselt silma peal ja kui info puudus tuleb siis pärin jälle nõu...
Aga seniks soovin teile täpset silma ja osavat kätt.
Vasta