Parim tulemus X meetrilt

Üldine jutt õhkrelvadest ja seonduvast
Vasta
Kasutaja avatar
Ints
Guru
Postitusi: 234
Liitunud: 01 Aug 2011, 15:17

Parim tulemus X meetrilt

Postitus Postitas Ints »

Ints kirjutas:
alosi kirjutas: Seda Kral-i pakkusin selle, et omal olemas (kooslusega NS Laser King, 3-9x42, Mil-dot optikaga). Praeguseks nii 2000 lasku teinud ja väga rahul. Kas õnnestund eksemplar või milles, aga siiani sihik püsib (angaaris e. tuulevaikuses klõpsisime tikotoose probleemivabalt c.a. 49-52 meetrit distantsilt [erinevad mõõtetulemused andsid erineva vahemaa]).
Mis kral sul on ja 50m tikutoosi lastes siis 10 lasust mitu tikutoosi tabamust keskmiselt tuleb? Kui võimalust on paned äkki mõne 50m 5 või 10 lasu tulemuse pildina. Saaks enda 97k võrrelda. Mis suudemekiirusega see kral on 300m/s?
See üleskutse jäi vastuseta siis teen ise otsa lahti. Mujal võib foorumitest üsna palju leida meeste ja nende relvade lasketulemusi eriti kui on tegemist ülevaatega. Meil pole see väga pop. Kas häbenetakse tulemusi või pole viitsimist? Mind on alati hämmastanud kui mõni karbist võetud püssiga laseb mingeid imegruppe, mis on muidugi täiesti võimalik. Aga siis ma mõtlen alati kas meie FT seltskond kes näeb üsna palju vaeva püssi seadistamisega on teinud vale ala valiku.
Kui on mõni mees veel kes on valmis tulemusi avaldama siis võiks kirja panna õhkrelva mark, optika suurendus, suudmekiirus, diabool millega lastud, kaugus, laskude arv, tulemus ja kuidas mõõdetud, laskeasend ja mingi üldine ilmainfo tuul, temp. Mõni oluline infokild veel.
Enda info siis järgnev:
HW97K
16x
Momendil teadmata aga 25 nulli puhul oli langus 50m 10,8cm Expressiga ~230ms
JSB Exact Express 4,52
50m 7 20x28mm 25m 7 18x19mm 25m 5 8x9mm servast serva
FT istuv
tuul oli vasakult ja üsna tuntav, 19C
Laskude arv kokku 20 mõni läks soojenduseks, aega kulus umbes 25min
Panin ühe möödunud aasta 25m tulemuse lõppu, on kas FTT või Expressiga lastud FT istuvas. See nagu rohkem enesekiituseks, et vahel tuleb ikka välja ka. Teisalt nüüd jääb vähemasti arenguruumi eeldusel, et teema leiab julgeid toetajaid.
Manused
50m.jpg
25m.jpg
25mp.jpg
Peamine, et naabrist parem- see vaene mehike peab sööma hallitanud juustu, sõitma katuseta autoga, jooma vana veini ja elama ülemöödunud sajandil ehitatud majas.
alosi
Värske huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 21 Jaan 2012, 21:07

Re: Parim tulemus X meetrilt

Postitus Postitas alosi »

Tere,

Väga ok grupid!
Vihje mu kapsaaaeda. Poisi viimase tulemuse saan kohe panna http://www.hot.ee/alosi/poiss.jpg
Eks lähipäevil proovin ise pilti miskit.

A.
Oliver
Värske huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 05 Apr 2011, 22:35

Re: Parim tulemus X meetrilt

Postitus Postitas Oliver »

Teema algataja mainis, et võiks lisada ka märgi kauguse, relva, optika, suurenduse, asendi ning kuuli millega lastud. Tegi isegi puust ja punaseks ette. Eelmisel postitusel justkui infot liiga vähe.

Lisan ka enda kahe aasta tagused tulemused. (mina see "poeg"). Püssiks oli Daystate, suurendus 20x. Lastud lamades ja õues. Ülejäänud info pildil:

Pilt

Minu parim tulemus tol päeval oli: centrite vaheline kaugus 6,5mm (5. targetil)
Kui aega saan, teen mõned proovid veel 25m erinevate kuulide ja erinevatest asenditest.
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1553
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Parim tulemus X meetrilt

Postitus Postitas Delta »

Minu tulemused on kõik ülevaadete teemas :mrgreen:

Tegelikult pooldan igati teemasid, kus räägitakse oma õhukatest lähemalt, olgu see siis ülevaade, täpsustest, tuuning- või ümberehitsprojekt vms. Mida rohkem infot eesti keeles, seda parem. :up

Eks neid täpsuse näitamise viise ole mitmeid. Ise olen tulemuste esitamiseks kasutanud 5-lasulisi gruppe ja ülevaatesse jõuab sessiooni(de) parim tulemus. 5-grupp tundub selline optimaalne lahendus. Kolmesest jääb väheks, 10-ne tundub olema liiast, 5-ne just paras. Kuid saab ka teisiti, nt soomlased vist kasutasid mingi aeg püsside võrreldavuse saavutamiseks 5x5 lasulisi gruppe ja tulemused pidid olema ühel märklehel. Arvesse läks kõigi gruppide keskmine. Nõnda sooviti väistada juhuslikke õnnestumisi.

Teine teema on tulemuste esitamine. Idanaabri juures on levinud mõõtmine gruppi välisservast. Läänes aga äärimiste laskude keskpunktidest (ctc). Ise olen eelistanud keskpunktidest mõõtmist, kuna see võimaldab võrrelda erinevaid kaliibreid. Teisalt sõltub märklehte jääv auk kuuli kujust ja märklehe materjalist - keskpunktidest mõõtmine elimineerib ka selle vea. Nõrgaks kohaks on selle meetodi puhul teatav loomingulisus keskpunkti määramisel. Seetõttu olen pildile jätnud ka mõne võrdlusobjekti (nt mündi), et vaataja saab ise vajadusel oma hinnangu anda. Muidugi võib tulemuse hindamiseks kasutada ka tarkvara (nt OnTarget). Aga eks igaüks valib endale sobiva meetodi ise. :olu
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Vasta