Nitecore Tube ülevaade

Kõik, mis seondub taskulampidega.
Vasta
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1553
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Nitecore Tube ülevaade

Postitus Postitas Delta »

Mingi hetk tundus, et lampidega on mõneks ajaks ühel pool. Kõik, mis vaja oli olemas ja millegi juurde hankimiseks vajadus puudus. Vähemalt nii ma arvasin. Kuid ma ei arvestanud ühte asja, mis mõnikord ostma paneb ja selleks oli hea hind.

Ehk siis peamine süüdlane selles, miks minuni jõudis Nitecore taskulamp nimega Tube oli mu kolleeg, kes postitas mulle Gearbesti sooduskampaania lingi.

Videokokkuvõtte ülevaatest (+ veekindluskatse) leiab järgnevalt lingilt https://www.youtube.com/watch?v=B0EupMEIwVM



***

Nitecore Tube on nn võtmevõtmehoidja klassi kuuluv lambike ja olnud tegelikult turul juba mõnda aega. Tegemist oli õigupoolest Nitecore esimese sissehitatud akuga lambiga selles klassis ja kuigi uuemad mudelid on peale tulnud, müüakse seda tänaseni. Tube edu saladus peitub ilmselt suhteliselt soodsas hinnas ja laias värvivalikus. Kuna soodushind oli Gearbestis vaid sinisele ja mustale lambile, siis sai ka need kaks võetud.

Pilt

Pakend on Nitecorele omaselt musta-kollasekirju, kuid papi asemel on seekord kasutatud plastikut. Õnneks on pakendil kenasti märgitud koht, kust täpselt tuleks jupp lambi kätte saamiseks ära lõigata, mis on igati tänuväärne, kuna harva õnnestub sedalaadi pakendi avamine esimese lõikega.

Pilt

Peale lambi ja kahe võtmerõnga pakendis muud ei olegi. Kasutusjuhendi leiab pakendi pöördelt. Huvitav on see, et kuigi plastik on läbipaistev ja lamp ning selle värv kenasti ka kinnise pakendi korral näha, siis on Nitecore pidanud vajalikuks trükkida igale värvitoonile oma ümbrise ja märkida värvuse ka tagaküljele. Ju on nemadki kuulnud ütlust, et topelt ei kärise...

Pilt

Lamp ise on kergelt läbipaistva korpusega ja avatud leediga, mis tähendab seda, et mingit valguse suunamist reflektoriga ei toimu ja see hajub vabalt igas suunas laiali.

Pilt

Pilt

Hea kui on vaja valgustada mingit ruumi või ka pimedas jalutades ja soovides olla igalt küljelt nähtav. Halb aga siis kui soovid Tube kasutada kõndimisel tee valgustamiseks, kuna lahtine leed lihtsalt hakkab pimestama ja nähtavus hoopis väheneb. Nagu loomkatsed näitasid, siis aitas selle vastu lihtsalt see, kui katta leed pealtpoolt pöidlaga.

Pilt

Sisseehitatud aku laadimine käib USB kaabliga. Kaablit ennast küll Nitecore kaasa pannud ei ole, kuid nutitelefonide omad sobivad hästi. Laadimisel süttib lambis sinine indikaatortuluke, mis kustub, kui aku on täis laetud.

USB port ise on kaetud kummijullaga, mis on ilmselt vajalik veekindluse tagamiseks ja pordi tolmuvabana hoidmiseks. Veekindluse kohta niipalju, et kuna tellisin kaks Tube, siis teise sai endale noorem generatsioon, kes sellega ka innukalt toimetama asus. Otse loomulikult suudeti lamp ka vette kukutada ja üllatus-üllatus – peale väljalülitamist jäi leed hõõguma, mis näitas seda, et kuskilt sai vesi lampi sisse. Esimene teooria oligi kohe, et USB kate oli lahti, aga loomulikult kinnitati mulle vastupidist. Oli see siis nii või naa, aga testimise mõttes pistsin ka enda lambi korra veeklaasi ja vähemalt selline lühiajaline ulpimine minu eksemplarile halvasti ei mõjunud. Ahjaa, pärast kuivamist anomaaliad teisel lambil kadusid ja asi on kestnud siiani.

Lambi juhtimine on suhteliselt lihtne. Vajutad nuppu ja lamp süttib madalaimal tasemel. Kui esimese kolme sekundi jooksul teha veel teinegi vajutus, läheb lamp esimeselt tasemelt kõrgeimale tasemele. Hilisem vajutus lülitab lambi lihtsalt välja.

Tegelikult on Tubel võimalus valida tasemeid ka miinimumi ja maksimumi vahel. Selleks tuleb peale lambi sisselülitamist vajutada juhtnuppu uuesti ja seda lihtsalt hoida, peale mida hakkab lamp tasemeid miinimumi ja maksimumi vahel vahetama. Soovitu leidmisel piisab nupu vabastamisest ja nii lihtne see ongi.

Mälufunktsiooni Tubel siiski ei ole ehk sõltumata sellest, mis tasemel lamp välja lülitada, süttib see järgmisel korral alati madalaimal tasemel.

Aktiivsematele inimestele ja muidu nihelejatele, kes kardavad lambi süttimist taskus, on olemas ka lukustusrežiim, milles lambi nupp lühikestele vajutustele ei reageeri. Lukustamiseks tuleb lambi põlemise ajal juhtnuppu all hoida, kuniks lamp korra välgatab. Luku mahavõtmiseks tuleb samuti lihtsalt nuppu all hoida, kuniks lamp uuesti süttib.

Tube võimsustasemed ei ole kontrollitud, st lamp põleb maksimumi peal täpselt nii nagu akul parasjagu jaksu on. Õnneks tühjeneb aku suhteliselt rahulikult ja nii on võimskõvera langus suhteliselt lauge.

Samuti on kõik tasemed peale maksimumi saavutatud pulssmodulatsiooniga (PWM) ehk vilgutades. Nii võivad tundlikumad inimesed PWM olemasolu miinimum või madalamatel tasemetel ka palja silmaga märgata.

Kui nüüd võrrelda Tube’i varem soetatud Lumintop Wormiga, siis tuleb tunnistada, et nii vormi kui ka kaalu poolest sobib Tube võtmehoidjaks paremini. Kaaludes ca 9,3-9,4 grammi on Tube ca 2,5x kergem kui Worm.

Pilt

Lisaks mõõtudele on oma osa ka selles, et Tube’i (soodus)hind on 2-3x väiksem kui Wormil, mistõttu ei ole ka nii kahju, kui võtmed peaksid lambi korpust kriimustama.

Olgu siis lõpetuseks ära toodud ka lambi paljuräägitud hind, mis kampaania raames oli 5,5-5,6 eurot ja seda koos saatmisega Eestisse (täishind oli ca 9 eurot). Ja ega muud olegi öelda, kui et selle raha eest on Tube näol lampi küll ja küll. Kindlasti ei ole Tube Wormist parem lamp ega suuda seda asendada. Küll aga täiendada ja nii ongi mul igapäevaselt võtmerõnga küljes Tube, jope-jaki taskus aga Worm.

Pilt

Üks asi veel, Gearbestis ma neid küll ei näinud, kuid Aliexpressis leidus ka võltsingud. Õnneks olid erinevused originaalist piltidel üsna ilmsed ja koos ülimadala hinnaga oli üsna selge, millega tegu. Kes aga ei taha riskida, siis Tube müüakse (küll mõnevõrra kallimalt) Nitecore Eesti esinduses.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Vasta