Lumintop Worm ülevaade

Kõik, mis seondub taskulampidega.
Vasta
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1548
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Lumintop Worm ülevaade

Postitus Postitas Delta »

Kõik algas sellest, et ühel heal päeval leidsin, et mulle kuluks ära veel üks taskulamp. Selline pisem ja kompaktsem, mida oleks hea võtmerõnga küljes kanda. Ja nii leidsin ennast õige pea kammimas lambimüüjate veebliehti ning otsimas seda "õiget".

Kes nüüd edasi lugeda ei viitsi, võib ka videokokkuvõtet vaadata: https://www.youtube.com/watch?v=_71j1l03oIAÜsna alguses otsustasin ära, et soovin AAA formaadis toiteallikaid kasutavat lampi. Sisseehitatud akudega versioonid olid küll disainilt tihti kompaktsemad, aga asjaolu, et aku tühjaksaamisel puudus võimalus kiirelt toiteallikat vahetada ja lampi edasi kasutada, välistas need minu jaoks.

Üllatusega avastasin, et AAA lambi leidmine ei olegi nii lihtne, kuna kohalikud edasimüüjad AAA lampe praktiliselt ei paku (kui mõned vanad mudelid välja arvata) ja ka mujal domineerisid just sisseehitatud akudega lambid. Igatahes oli selge, et lamp tuleb tellida välismaalt.

Mõningase uurimise järel jäid sõelale kaks lampi, üks Inova ja teine Thrunite oma, kuid enne kui emma-kumma kasuks jõudsin otsustada, ulatas saatus oma abikäe ja nii kuvati Youtube videote soovitusnurgas ühtäkki Lumintop Worm nimelist lampi ja sellest piisas. Wormi välimus meeldis ja kiire kontroll näitas, et ka näitajad ning hind olid paigas. Hetketuju ajel lõin lambi nime ka Aliexpressi sisse ja ennäe imet, seal olid need olemas ning kuigi hind oli vaid natuke odavam kui nt Saksa Amazonis, siis ALi kasuks rääkis asjaolu, et eraldi saatekulu ei lisandunud ja edasine oli ainult ostu vormistamise küsimus.

Valida oli seitsme värvi vahel, odavaim oli must (natuke alla 10 dollari), värvilised olid 3 dollarit kallimad. Alguses saigi must võetud, aga enne tellimist mõtlesin ringi, sinine tundus palju kenam ja mis seal salata, ka vaheldusrikkam. Neid musti lampe on nähtud niigi.

Mõne nädala pärast oligi saadetis kohal. Lumintop Worm pakend oli meeldivalt lihtne ja asjalik.

Pilt

Karbi tagaküljel olid väljatoodud tehnilised parameetrid. Kuna pilt jäi kribuks, siis olgu siinkohal veelkord pandud link tootja lehele.

Pilt

Ei mingit paksu plastikut või külluslikku papimäge. Lihtsalt ümbris ja selle sees koduvkasutatav plastikarp.

Pilt

Karbi sisu oli lambi hinda arvestades lausa külluslik, sisaldades kahte varutihendit, tagavara plastikrõngast ning võtmehoidjana kasutamiseks ketti koos kinnitusega. Tõsi, viimase vastupidavusse mul erilist usku ei olnud, kuna kõik sedalaadi ketid on mul varem või hiljem järgi andnud, mistõttu ei hakanud ma seda lambi külge kinnitamagi.

Pilt

Lamp ise üllatas hea viimistlusega, ühtegi viga värvkattes ma ei leidnud.

Pilt

Led asus seal kus pidi ning reflektor oli kergelt mõhnalise viimistlusega, mis peaks tagama ühtlasema ja natukene hajusama valgusvihu.

Pilt

Lambi sabaosa on lapik, st lampi saab kasutada küünlana ning sabas asub ka auk võtmerõnga kinnitamiseks.

Pilt

Üheks efektseimaks detailiks on Wormil kindlasti taskuklamber, mis tavalise plekitüki asemel on tehtud traadist jättes õhulise mulje ega mõju pisikese lambi küljes massiivsena. Meeldis ka see, et klamber asub üsna korpuse lõpus ehk taskusse pannes jääb näha ainult klamber, mitte aga veerand lampi, nagu pahatihti kombeks on.

Pilt

Kummirõngas lambi ninas tagab selle, et ühe käega keerates on näppude pidamine korpusel parem. Kuid see pole veel kõik, valge rõngas on luminofoorsete omadustega, mistõttu pärast valguse käes olemist, hakkab see pimedas rohekalt helendama. Samasugune luminofoorne rõngas on ka reflektori ees. Kui lampi taskus kanda, siis ilmselt ei oma see lisa erilist väärtust, samas kapinurgal hoides võib sellest helendamisest pimedas isegi kasu olla. Pildil küll seda hästi näha ei ole (tean-tean, oleks pidanud täitsa pimedas pildi teema).

Pilt

Ühtegi nuppu korpusel ei ole ning lambi juhtimine käib selle peaosa keerates. Lamp süttib kui keerata pea lõpuni kinni, tasemete vahetamiseks tuleb põlemise ajal lambi pead korraks kinni-lahti keerata. Iga selline keeramine liigutab lampi järgmisele tasemele järjekorras keskmine (vaikimisi tase) -> madal -> kõrge. Mälufunktsiooni Wormil ei ole, st lamp süttib alati keskmisel tasemel, mis ilmselt tõesti on tase, mida enim kasutatakse.

Pilt

Kui uskuda ülevaateid siis lambi tasemete hoidmiseks ei kasutata PWM-i, mis on hea. Samuti on lambi tasemed kontrollitud, st lamp püüab hoida valitud taset seni, kuni akul vähegi jaksu jagub. Märgiti ära ka see, et lamp töötab palju efektiivsemalt NiMH akudega hoides tavaliste patareidega võrreldes valitud taset ühtlasemalt ja kauem.

Üle ega ümber saa sellestki, et tegemist on üsna kompaktse lambiga.

Pilt

Ega kokkuvõtteks muud öelda olegi, et selle lambi puhul on hinna-kvaliteedi suhe ülihästi paigas. Hea kvaliteet, head omadused, hea hind - mida veel tahta. Isegi kui lamp maksnuks kaks korda rohkem, ei oskaks ma selle üle viriseda, seega julgen igati soovitada :up
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1548
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Lumnintop Worm ülevaade

Postitus Postitas Delta »

Täna sai hämaras korra lampi kasutatud ja see luminofoorne ring reflektori ümber on täitsa asjalik lisa nt olukorras, kus pusid millegi kallal ja vaja lamp korra välja lülitada ning käest panna. Tänu helendamisele oli lamp kohe leitav. Ok, hämaras saanuks küll ka ilma, aga täitsa pimedas on selline helendus ilmselt vägagi abiks. :up
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Lauri_L
Aktivist
Postitusi: 87
Liitunud: 16 Veebr 2013, 21:27
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Lumnintop Worm ülevaade

Postitus Postitas Lauri_L »

Taaskord asjalik ülevaade :up

Minu puhul on selliste lampide juures häirivaks elemendiks lambi pea - just see, et normaalses väljalülitatud asendis on lambi pea kergelt lahti keeratud. Alateadvuses mõtled pidevalt sellele, et millal kindlalt kinnitamata pea lambi küljest lahti tuleb ning ära kaob. Kas Worm'il on selline olukord kuidagi välistatud?

Kahjuks on AAA lambid eestlaste seas tõesti vähelevinud. Paljud vaatavad just lampide tööparameetreid ning tihtipeale mugavusele ei mõelda. Ise kasutan AAA lampidest Lumintop Tool Copper ReyLight versiooni ning SF-348 BLF SE versiooni. Mõlemad tagantlülitusega ning Nichia sooja LED elemendiga 8-).
Nitecore ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1548
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Lumnintop Worm ülevaade

Postitus Postitas Delta »

Sellist eraldi "lukku" Wormil ei ole, küll on vedru, millele aku saba toetub küllaltki sitke ja nii toimib see omamoodi vedruseibina. St vedru surub akut, aku surub lambi peas asuvat kontakti ja nii on lambi pea keermed kogu aeg kerge pinge all, mistõttu keeramine käib suht tihkelt ja seda ohtu, et lamp ennast ise lahti keeraks ei ole.

Küll võib juhtuda see, et kui lambi pead liiga palju lahti keerata ja sellisena taskus kanda, pääseb tolm ja muu taskus asuv sodi tihendist mööda, keermeteni ja nii võib see pika peale tunda anda. A la "liivatera laagris efekt" või siis nagu jahvatakse veskikivi vahel midagi. Ise-enesest piisab lambi välja lülitamiseks pea keeramisest ainult 1-2 mm võrraja nii hoidab tihend sedalaadi sodi kinni. Tegelikult on see keeramisvaru muidugi suurem, laias laastus hakkab tihendi serv paistma alles ühe täispöörde järel.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1548
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Lumnintop Worm ülevaade

Postitus Postitas Delta »

Täna sai siis lambi veekindlus proovile pandud. Jäi teine jope taskusse, kui viimane pesumasinasse läks. Natuke pelgasin, kas peab vastu, kuna Worm on keeratava peaga ja väljalülitatud asendis on pea kergelt lahti keeratud, aga tundub et läks õnneks - lamp töötab kenasti. :up
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Vasta